Верландър удари 9, изпревари Грег Мадъкс за 10-ти в списъка за всички времена, докато Астрос победи А с 6-3
AP News | 2024-05-25 | 06:33:05

ОУКЛАНД, Калифорния (AP) — Джейк Майерс удари хоумър с три ръна, за да подчертае шест ръна на Хюстън четвърти ининг, който подкрепи победния старт на Джъстин Верландър и Астрос победиха Оукланд Атлетикс с 6-3 в петък вечер.

Верландър (3-2) удари девет над шест ининга, за да надмине члена на Залата на славата Грег Мадъкс ( 3,371) за 10-то място в списъка на зачеркнатите за всички времена. Асото на Астрос вече има 3377. Той се отказа от два ръна – един спечелен – при осем попадения и не направи удар за втори пореден старт, трети в четири и общо седми път тази година.

Йордан Алварес добави двойно RBI, а Джош Хадер завърши 2-часовия и 31-минутен мач със седмото си спасяване за Астрос, които започнаха пътуване от седем мача.

След като десничарят Рос Стриплинг (1-9) оттегли първите девет Нападатели на Хюстън в ред, Хосе Алтуве беше избран да започне четвърти за първия от четирите поредни попадения, включително двукратния сингъл на Алекс Брегман.

The A's привлече обявена публика от 9676 за откриването на серията, след като спечели две от три срещу Колорадо след серия от осем загуби.

Miguel Andujar излезе от списъка с контузени и веднага записа сингъл на RBI в първия от Verlander и завърши с три хита в своя A и сезонен дебют – включително още един сингъл с много резултати в седмия.

>

RBI на Andjuar отбеляза първият път, когато A's отбелязват първи гол от 18 мача – слагайки край на най-дългата поредица в историята на франчайза. Почистване на бухалки, той също се отдели в третия.

Левият полеви играч на Астрос, Час МакКормик, ограби Макс Шуман от удар от допълнителна база, когато се блъсна в стената, за да направи страхотно улавяне, завършвайки осми.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Astros: RHP Jose Urquidy беше изтеглен от началото на рехабилитацията си с Triple-A Sugar Land поради дискомфорт в дясната предмишница. Той е бил в списъка с контузени с възпаление на рамото за хвърляне. ... 1B José Abreu е планирано да се присъедини към клуба в понеделник в Сиатъл, след като изигра поне два мача с Triple-A Sugar Land, докато работи, за да възвърне своя ритъм на удари.

Атлетика: Андухар беше извън игра през целия сезон след операция на менискуса на дясното коляно. На 6 ноември той беше отстранен от Пиратите. Оукланд създаде място за състав, като избра INF Брет Харис за Triple-A Лас Вегас.

СЛЕДВАЩО

RHP Спенсър Аригети (2 -4, 7.16 ERA) терени за Astros в средната игра срещу LHP на A JP Sears (3-3, 4.31).